רשת ארוחות הבוקר המפורסמת "בנדיקט" מגיעה למודיעין. ברשת בנדיקט אישרו את הידיעה אך לדבריהם עדיין מוקדם מדי לומר מתי תתחיל הרשת לפעול בעיר. ל"מיינט מודיעין" נודע כי מדובר בעניין של כמה חודשים וכי ככל הנראה המסעדה תפעל במתחם הדיור המוגן בכניסה לעיר.

לפני 13 שנה הביאו איתם אנשי קבוצת בנדיקט בשורה - מסעדה שמגישה ארוחות בוקר 24 שעות ביממה. מאז ארוחות בוקר סביב השעון נהיו עניין שבשגרה בארץ, והקבוצה הפכה לאימפריה הכוללת תשע מסעדות מרשת בנדיקט ברחבי הארץ  ויש גם מסעדת בנדיקט אחת בברלין.

בנדיקט. צילום: אייל עצמון

בארץ יש כיום כאמור תשעה סניפים של הרשת – בתל אביב - בשרונה מרקט, בשדרות רוטשילד, ובבן יהודה, בהרצליה, בראשון לציון, בכפר סבא, בצומת ביל"ו, בפתח תקווה ובביתן אהרון. מודיעין תהיה ככל הנראה הסניף העשירי של הרשת.

על פי בנדיקט – ארוחת בוקר היא סגנון חיים. המטבח של בנדיקט פונה הן לחובבי ארוחות הבוקר בשעות המסורתיות, והן לאותם הרפתקנים עבורם ארוחת בוקר בערב היא דרך נפלאה להתחיל את הלילה.

התפריט של בנדיקט מכיל מגוון עצום של ארוחות בוקר מסורתיות וקלאסיות, וכן פרשנויות שונות של השף.

המסעדה נקראת על שמה של מנת ה'אגז בנדיקט' המפורסמת, שהומצאה על ידי למואל ס. בנדיקט, ברוקר ניו-יורקי שחי לפני כמאה שנה. מר בנדיקט התעורר בוקר אחד עם הנגאובר רציני. הוא יצא להתאוורר, ובמהלך סיורו נכנס למלון הוולדורף- אסטוריה שבמנהטן. בניסיון להיפטר מהאנגאובר הקשה הוא ביקש מהמלצר את הבקשה המפתיעה הבאה – מאפין קלוי עם הרבה חמאה, רצועות בייקון קריספיות, ביצה עלומה ומעל כל זה רוטב הולנדייז צהבהב. במסעדת המלון כל כך התרשמו מהארוחה הספונטנית, שהחליטו להכניס אותה לתפריט.

כאמור, ברשת בנדיקט מאשרים את הידיעה כי הרשת מגיעה למודיעין.

בימים אלה עמלים פרנסי העיר על הבאת רשתות ומסעדות למע"ר החדש שאמור להיפתח בתקופת החגים. רוב הפרטים נשמרים עדיין בסוד אולם  לידיעות מודיעין נודע כי ככל הנראה רשת ההמבורגרים BBB  גם כן בדרך לעיר. יש למה לצפות.