מחלקות הנוער בענפים השונים מקפלות בתוכן פעילות נרחבת מאוד. כזאת שמצדיקה השקעה מרובה, וגם ציפיות לראות בבוא הזמן ספורטאים מצליחים ברמה המקצוענית. העונה החולפת הביאה איתה כמה וכמה מהלכים מעניינים.

כדורגל

עירוני מודיעין

שאיפה למצוינות

מחלקת הנוער בעירוני מודיעין, הכוללת 400 ילדים ב־12 קבוצות ליגה תחרותיות, עברה עונת משחקים לא פשוטה. במהלך העונה עזב מנהל המחלקה, תומר כרמל, לתפקיד המקביל בבית"ר ירושלים ומי שירש אותו היה נדב כהן. גולת הכותרת מהעונה החולפת היא קבוצת ילדים ב' של המחלקה, שזכתה זאת עונה שנייה ברציפות באליפות מחוז מרכז ועל הדרך גם הפכה לראשונה אי פעם במועדון שעלתה לגמר גביע המדינה (הפסד למכבי ת"א).

ילדים ב'. עירוני מודיעין. צילום: פרטי

יו"ר עירוני מודיעין, אלי סבח: "חתמנו עונה נוספת וכעת אנחנו מצויים עם הפנים קדימה, לקראת העונה הבאה. ואנחנו נערכים כדי לפתוח אותה על הצד הטוב ביותר, תוך שאיפה למצוינות עם תמיכה של ראש העירייה, חיים ביבס. יחד עם הצוות המקצועי נשאף להצעיד את המועדון קדימה".

‰ ואלה שמות: נוער ארצית (מקום: 4. מחוז: דרום. מאמן: מקסים טריקי. מצטיינים: עמית בוהדנה ונדב ליטמן); נערים א' (מקום: 2. מחוז: מרכז. מאמן: שקד ניסן. מצטיינים: טל לוי ואיל עמר); נערים ב' (מקום: 10. מחוז: מרכז. מאמן: צחי ורד. מצטיינים: עופר מוכתר ושניר היימן); נערים ג' (מקום: 14. מחוז: מרכז. מאמן: ליאור ליזרוביץ'. מצטיינים: שגב מיכאלי ועידו גרינשפן); נערים ג' 2 (מקום: 9. מחוז: דן 1. מאמן: נדב כהן. מצטיינים: רז אוחנה, שקד הרשקוביץ, שליו ואדיר אטיאס);

ילדים א' (מקום: 11. מחוז: מרכז. מאמן: תומר רטמן. מצטיינים: אורי קלבריס, טל כהן והלל מרגליות); ילדים א' 2 (מקום: 3. מחוז: שפלה. מאמן: גיא סרוסי. מצטיינים: יואב שטרית ואושר שרעבי); ילדים ב' (מקום: 1. מחוז: מרכז. מאמן: תומר כרמל. מצטיינים: אור מונסונגו ובן אזולאי); ילדים ב' 'צו פיוס' (מקום: 5. מחוז: מרכז 2. מאמן: גיל דרעי. מצטיינים: נטע זלץ ועומרי גבריאלי); ילדים ג' (מקום: 3. מחוז: דן 2. מאמן: נדב כהן. מצטיינים: עומר קפלן ואוראל בן סימון); טרום א' (מקום: 10. מחוז: מרכז 1. מאמן: גיא בוארון. מצטיינים:  עמית אזולאי ואור איתן); טרום א' 2 (מקום: 4. מחוז: דן 1. מאמן: תומר רטמן. מצטיינים: עידן כהן ואיתן שיינזינגר).

מכבי שוהם

עמדו ביעדים

זאת השנה ה־14 לפעילותה של מכבי שוהם, אבל האגודה ממשיכה לצמוח וכבר מונה כ־250 ילדים בעשר קבוצות ליגה תחרותיות. גולת הכותרת היא קבוצת נערים א' של המועדון, שזכתה באליפות מחוז דן. היתה זאת עליית ליגה שנייה של הקבוצה בתוך שנתיים, הפעם לארצית. יש לציין גם את קבוצת נערים ב' ששיחקה במחוז הדרומי החזק בליגה הארצית וסיימה שביעית, כשבמהלך העונה ניצחה מועדוני נוער איכותיים כמו הפועל ראשל'צ והפועל פ"ת.

המנהל המקצועי של המחלקה, דוד סמילה: "זאת היתה עונה של עבודה מקצועית וחברתית, כשבקבוצות הגיל הקטנות שמנו דגש על לימוד יסודות המשחק והטכניקה האישית. לעומת זאת, בקבוצות הגדולות הדגש היה על עבודה גופנית וכוח. שם גם הצבנו רף יעדים הישגיים - ובכולם עמדנו".

‰ ואלה שמות: נוער ארצית (מקום: 5. מחוז: דרום. מאמן: עופר שטרית. מצטיין: דניאל הינדי); נערים א' (מקום: 1. מחוז: דן. מאמן: שרון מרציאנו. מצטיין: נדב מור); נערים ב' ארצית (מקום: 7. מחוז: דרום; מאמן: מוטי בורשטיין. מצטיין: ליעם רז); נערים ג' (מקום: 4. מחוז: מרכז 2. מאמן: מלכי מונטיפיורי. מצטיין: סאמר אבן פארג'); ילדים א' (מקום: 11. מחוז: מרכז 2. מאמן: אבי חוגי. מצטיין: עידו גוטמן); ילדים ב' (מקום: 16. מחוז: מרכז 2. מאמן: מיכאל חן. מצטיין: מתן וייסטריך);

 ילדים ב' 'צו פיוס' (מקום: 13. מחוז: דן. מאמן: קים אקו. מצטיינת: אופיר בכור); ילדים ג' (מקום: 5. מחוז: דן 2. מאמן: נועם ציון. מצטיין: שונאל דקה דוידוב); טרום א' (מקום: 7. מחוז: דן. מאמן: דוד סמילה. מצטיין: עמית קורנפלד); טרום ב' (מקום: 8. מחוז: דן. מאמן: משה בן הרוש. מצטיין: אורי הרבטר).

כדורסל

מכבי מכבים-רעות

התקדמות מקצועית

המועדון סיים עונה שבה נטלו חלק 150 ילדים בעשר קבוצות ליגה מקט־סל ועד נוער. השדרוג המשמעותי הקיץ נרשם בצוות המקצועי, ומדובר בשדרוג מרשים למדי: רן אשר, שאימן במגוון קבוצות בוגרים, כולל בליגת העל, לאורך הקריירה הצטרף כמנהל המקצועי החדש של המועדון. תוספת כוח נוספת היא אוהד גולדברג, שהדריך בעונה החולפת את קבוצת הנוער לאומית של הפועל חולון.

קט־סל א', מכבי מכבים רעות ׀ צילום: פרטי

יו"ר המועדון, נמרוד כהן: "התקדמנו העונה מאוד בנושא המקצועי. רן אשר הכניס את המועדון לקצב עבודה גבוה, ואנחנו מתכננים להמשיך ולהתמקצע על מנת לתת לילדים את התנאים הטובים ביותר. שלושה שחקנים מקבוצת ילדים א' לאומית שלנו התקבלו לטרום קדטים של נבחרת ישראל. סגל יהלום של המועדון קידם, וימשיך לקדם, שחקנים באופן אישי. המעטפת שהמועדון מציע מסייעת לשפר את היכולות של השחקנים באופן משמעותי מאוד".

‰ ואלה שמות: נוער ארצית (מקום: 5. מחוז: דרום. מאמן: איתי נתיב); נערים א' (מקום: 4. מחוז: דרום. מאמן: איתי נתיב); נערים ב' לאומית (מקום: 5. מחוז: דרום. מאמן: נמרוד כהן); ילדים א' לאומית (מקום: 9. מחוז: מרכז. מאמן: נמרוד כהן); ילדים א' מחוזית (מקום: 5. מחוז: מרכז. מאמן: אלון ניניו); ילדים ב' אורן (מקום: 7. מחוז: שפלה. מאמן: גיא קוחלסקי);

ילדים ב' (מקום: 6. מחוז: שפלה. מאמן: מיכאל סנדלר); קט־סל א' עוז (מחוז: מודיעין. מאמן: אבי ־זמיר); קט־סל א' (מחוז: מודיעין. מאמן: אבי סנדלר); קט סל ב' (מחוז: מודיעין. מאמן: גיא קוחלסקי).

מכבי שוהם

מעמד מרגש

מדובר באחת המחלקות הגדולות והמצליחות באזור, עם 200 ילדים ב־14 קבוצות ליגה. ויקטור סקורניק המשיך לפקח מבחינה מקצועית, ואף אימן שתי קבוצות: נוער ארצית וקט-סל א'. באגודה התקשו להסתיר את שביעות הרצון מהעונה הטובה ביותר מאז היווסדה ברמה ההישגית, עם לא פחות משלושה תארים ועלייה של קבוצת הנוער לליגת הלאומית, לאחר שסיימה עונה היסטורית עם מאזן מושלם ללא הפסד. בתואר מצטיין האגודה הוכתר תומר ורבר, ואילו לשחקן המופת נבחר תומר גמבישו.

נערים א', מכבי שוהם ׀ צילום: פרטי

יו"ר המועדון, עופר מור: ''כמדי שנה המעמד הזה מצליח לרגש אותי. בזכות כל אחד ואחת מהמאמנים והשחקנים מכבי שוהם נהפכה לשם דבר בכדורסל הישראלי, הן כחממה לגידול שחקנים צעירים והן כמסגרת חברתית המחנכת למצוינות ולהשתלבות בקהילה. אנחנו מכינים לכם כבר את העונה הבאה בציפייה גדולה''.

ילדים א' מחוזית, מכבי שוהם ׀ צילום: פרטי

ואלה שמות: נוער ארצית (מקום: 1. מחוז: מרכז. מאמן: ויקטור סקורניק); נוער מחוזית (מקום: 9. מחוז: מרכז. מאמן: ניצן פלדמן); נערים א' ארצית (מקום: 12. מחוז: מרכז. מאמן: ניצן פלדמן); נערים ב' (מקום: 2. מחוז: מרכז. מאמן: אלעד שוקרון); ילדים א' יהלום (מקום: 1. מחוז: פתח תקווה. מאמן: עידן אברהם); ילדים א' ניצנים (מקום: 8. מחוז: פתח תקוה. מאמן: אבי כהן);

נערים ב' מכבי שוהם ׀ צילום: פרטי

 ילדים א' (מקום: 3. מחוז: שפלה. מאמן: אלעד שוקרון); ילדים ב' (מקום: 1. מחוז: מרכז א'. מאמן: רועי מייזליק); ילדים ב' (מקום: 5. מחוז: שפלה. מאמן: אבי כהן); קט־סל א' (מחוז: מרכז. מאמן: ויקטור סקורניק); קט־סל א' (מחוז: מרכז. מאמן: אבי כהן); קט־סל ב' (מחוז: מרכז. מאמנים: אבי כהן ותומר ויינשטיין); קט־סל ב' (מחוז: מרכז. מאמן: סער אשכנזי); קט־סל ב' (מחוז: מרכז. מאמן: תומר דרוקר).

נוער ארצית, מכבי שוהם׀ צילום: פרטי

עוצמה מודיעין

אבן דרך

המחלקה הגדולה באזור עם 350 ילדים ב־23 קבוצות ליגה. האגודה מנוהלת על ידי שמעון סלל רוה רודריגז, ואילו והמנהל המקצועי הוא לביא חלפי. העונה השיקה הנהלת המועדון תוכנית ייחודית - פרויקט 'השחקן השלם'. שחקנים מובילים נבחרו להצטרף לפרויקט, שמהותו היא בניית מעטפת של 360 מעלות תמיכה סביב השחקן, כדי לתת לו את מלוא הכלים, כדי להגיע למיצוי מרבי של יכולותיו בכל התחומים - פיזי, מנטלי ורגשי. השחקנים הנבחרים לפרויקט זה מקבלים ליווי של מאמן אישי, פיזיולוג, תזונאית, מאמן אתלטיקה, מאמן מנטלי, מדריכת יוגה, ועוד.

נערים ב' לאומית, עוצמה מודיעין ׀ צילום: פרטי

שמעון סלל רוה רודריגז: "העונה היתה נקודת ציון בדרך למעמד החדש שלנו כאחד המועדונים הגדולים, החזקים והמקצועיים ביותר בישראל. במחלקת הנוער יש לנו בכל שכבת גיל נציגות בליגות הגבוהות ביותר, ואנחנו גאים מאוד בהישגים של השחקנים ושל השחקניות שלנו. גם פרויקט הכדורסל בשיתוף עם מחלקת הספורט העירונית המשיך להתרחב, ולצד שחקנים בכיתות ז' עד י' בבית ספר עירוני א', חנכנו השנה גם פרויקט לשחקניות בכיתות ז' ו-ח' בבית ספר עירוני ב'. באופן סמלי המשחק האחרון לעונה היה של הקבוצה שהגיעה להישגים הכי גבוהים במועדון בעונה הזאת. נערים ב' לאומית של המאמן איתי מידן מדורגת היום בין ארבע הקבוצות הטובות במדינה, ובנוסף זכתה באליפות בתי הספר לכיתות ט' במחוז ירושלים, במסגרת פרויקט הכדורסל של המועדון עם בית ספר עירוני א'".

ואלה שמות: נוער לאומית (מקום: 5. מחוז: דרום. מאמן: אשר חגי); נערים א' לאומית (מקום: 9. מחוז: מרכז. מאמן: אשר חגי); נערים ב' לאומית (מקום: 2. מחוז: מרכז. מאמן: איתי מידן); נערים ב' לאומית (מקום: 8. מחוז: דרום. מאמן: אמיר כנען); נערים ב' מחוזית (מקום: 10. מחוז: ירושלים. מאמן: דוד פרג); ילדים א' לאומית (מקום: 3. מחוז: מרכז. מאמן: אמיר כנען); ילדים א' לאומית מגנים (מקום: 11. מחוז: מרכז. מאמן: ארז מושלם);

ילדים ב', עוצמה מודיעין ׀ צילום: פרטי

ילדים ב' (מקום: 1. מחוז: שפלה. מאמן: יאיר פרסטמן); ילדים ב' נחלים (מקום: 9. מחוז: שפלה. מאמן: יואל קורלי); ילדים ב' מגנים (מקום: 5. מחוז: מרכז. מאמן: דביר שיינגורטן); ילדות א' (מקום: 3. מחוז: מרכז. מאמן: אלדד שני); ילדות א' (מקום: 4. מחוז: מרכז. מאמנת: ברוריה הדר); נערות ב' (מקום: 2. מחוז: ירושלים. מאמן: יואל קורלי); קט־סל א' שבטים (מחוז: מודיעין. מאמן: לביא חלפי); קט־סל א' כרמים (מחוז: מודיעין. מאמן: אורי צין); קט־סל א' נופים (מחוז: מודיעין. מאמן: דוד פרג); קט־סל א' פרחים (מחוז: מודיעין. מאמן: יאיר פרסטמן); קט־סל ב' כרמים (מחוז: מודיעין. מאמן: ליאור אקרמן); קט־סל ב' פרחים (מחוז: מודיעין. מאמן: עידן מלחי); קט־סל ב' שבטים (מחוז: מודיעין. מאמן: ערן סגל); קט־סל ב' נופים (מחוז: מודיעין. מאמן: אלדד שני); קט־סל ב' בנות ענת (מחוז: מרכז. מאמן: אמיר יניב); קט־סל ב' בנות (מחוז: מרכז. מאמנת: ברוריה הדר).