אוהבים את תחושת הביטחון בשוהם. משפחת דלוה | צילום: מהאלבום המשפחתי

דיירי הבית: אילנית דלוה (43) מהנדסת תעשייה וניהול, עובדת באגף הגזברות במועצה המקומית שוהם. אחראית נכסי המועצה ואחראית תפעול מערכת שעוני מים חכמים. בשעות אחר הצהריים מלווה ומאמנת ילדים ונשים ליווי רגשי-הוליסטי בקליניקה הפרטית שלה.

צחי דלוה (43) מנכ"ל בחברה משפחתית המייבאת מותגים בתחום התחפושות, מוצרי ים ובריכה וצעצועים.

אלמוג (21) חייל משוחרר, מתגורר ועובד ביוון, אור (12.5) תלמידת כיתה ז' בחטיבת הביניים יהלום, אדיר (11) תלמיד כיתה ה' בבית ספר צוקים, מאיה (8) תלמידת כיתה ב' בבית ספר צוקים.

איפה גרים: משפחת דלוה שוכרת דירת 5.5 חדרים ברחוב תבור בשוהם. "עברנו מחולון לשוהם בשנת 2015", מספרת אילנית.

"יש מאחורי זה סיפור רוחני. באחד הלילות חלמתי חלום מיוחד במינו שבו שמעתי שירה מיוחדת כקולות מלאכים. בשירה התנגנה לה המילה 'שוהם' ובמקביל נפתחה מפה שבה סומן היישוב שוהם. ראיתי את גיסתי יושבת בגינה גדולה ובמחשבתה 'כמה מקסים המקום'. בבוקר שאלתי אותה אם היתה בשוהם והיא אמרה שכן, ואכן חשבה לעצמה שהמקום מדהים ולו היתה חושבת לעבור דירה זה המקום שאליו היא היתה עוברת. אני מיד הבנתי את המסר עבורי והגענו לבקר בשוהם, ההרגשה בלב אמרה כן וכך עברנו".

על שוהם: "אני מאוד אוהבת את תחושת הביטחון הקיימת לי ולילדיי ביישוב", אומרת אילנית, "את החשיבה הבלתי פוסקת של איך לקדם את היישוב ולהנגיש אותו לכולם, הן בתרבות, בילוי, פנאי, ועוד. חבל לי שהעסקים מתקשים, השכירויות יקרות, מה שבאופן אוטומטי מייקר את המחיר לצרכן ולכן רוב התושבים מבצעים את קניותיהם בחוץ או באתרי אינטרנט. גם מפריעה לי מאוד הקלות שבה עושים שיימינג לאנשים, מצבים או בעלי עסקים. בגלל שהקהילה כאן מודעת לכוחה היא משתמשת בו, ולא תמיד באופן מעצים וחיובי".

על העסק: "צחי יזם בנשמה", אומרת אילנית, "איש שיווק ופיתוח עסקי מעולה. את עסקיו הוא מנהל בעיקר בניו יורק והונג קונג".

על עצמה היא מספרת: "אני רואה בעשייה שלי שליחות. אני שמה דגש על מהות ומשמעות ופחות על כותרות או טייטלים, ולכן אוכל לומר בגדול שהתחושה טובה. אני מובילה עכשיו בשוהם את הליך החדרת שעוני המים החכמים, מה שמאפשר לזהות נזילות ולחסוך במים. יש תחושה של עשייה והתחדשות".

על התחביבים: "אלמוג מחובר לים והוא גולש מושבע. בנערותו אף היה מדריך גלישה לילדים. אור מוכשרת, רוקדת מגיל שלוש, השנה אף שרה בלהקת הנוער הייצוגית 'שוהמביט', מפתחת רעיונות שיווק באינסטגרם ומצליחה מאוד.

מאיה אוהבת מאוד לכתוב, יש לה מחברת רעיונות לתוכניות ריאליטי עם ערכי נתינה. היא רוקדת מגיל שלוש. אדיר אוהב ספורט ותנועה, כדורגל, משחק פינג פונג ומתאמן בטרייקינג. אני רקדתי 18 שנה, כך שתנועה עם מוזיקה בכל תחום מרגשת אותי. אני תלמידה של החיים. מאז ילדותי כל מה שקשור לנסתר ולנפש האדם מרתק ומאתגר אותי, וכיום אני מעמיקה בנושא ריפוי על בסיס הנסתר ביהדות. צחי חובב קריאה, הוא ממש תולעת ספרים וסרטים, חובב היסטוריה ומעמיק בשיטות אסטרטגיה".

על הבישולים בבית: "אני מבשלת בעיקר", מספרת אילנית. "אנחנו אוהבים מגוון רחב של מאכלים, מסושי ועד קוסקוס. אני מחנכת את הילדים לעצמאות ואף הם מבשלים, ואפילו ממציאים מתכונים שווים במיוחד".