"תחושה של שכונה גדולה ולא עיר". משפחת קליין | צילום: הדר מדיה

 

דיירי הבית: ג'וני (43), יליד אנגליה שעלה לארץ בגיל 18, שלומית (40), ילידת ארצות הברית שעלתה לארץ בגיל 18. ישי (16) לומד באמי"ת בנים, אדר (13) לומדת בתיכון יחד ומעלות, ירדן (9) לומדת ביחד יסודי ומעלות, שליו (4) לומד בגן יחד, וסושי ‑ "החתולה הגורה הקטנטנה והמתוקה בת החודשיים שהצטרפה למשפחתנו לפני שבועיים".

איפה גרים: משפחת קליין מתגוררת במגדלי דמרי בשמשוני (מגינים), בדירת חמישה חדרים גדולה. "תמיד כיף לבוא הביתה. גרים בדירה כעשור", הם מספרים.

"הגענו למודיעין לפני כ־14 שנה כששלומית היתה בהריון עם אדר והיה לנו רק את ישי הקטן. הגענו אחרי שליחות של הסוכנות היהודית בקנדה. חזרנו לארץ, פתחנו מפה, התייעצנו עם חברים ושאלנו היכן כדאי להתמקם. חברים טובים עברו לכאן ואמרו לנו כמה מדהים והמליצו לנו לבוא. במקור, לפני החתונה, בכלל באנו לראות את מודיעין והתארחנו בה כמה פעמים, אבל אף פעם לא חשבנו להתמקם בה. עברנו ראשית לגבעה C (שכונת משואה) ואחרי שהתאהבנו בעיר קנינו דירה בשכונת המגינים, הצטרפנו לקהילת השמשוני המקסימה ואנחנו נהנים מאוד מהעיר. זה המקום היחיד בארץ שאנחנו מרגישים בו בבית".

על העיר: "מודיעין מהממת", הם אומרים, "שקט כאן, נקי כאן, התושבים איכותיים ואדיבים. יש תחושה של שכונה גדולה ולא עיר שהולכים בה לאיבוד. יש המון פעילויות לילדים ולמשפחות. מאוד כיף לגדל פה ילדים".

על העיסוקים: ג'וני הוא יזם חברתי ואיש עמותות, תמיד עסוק בעוד אתגר חברתי כאן או בעולם. ייסד ומנהל קרן פילנתורפית בריטית שמיועדת להתרחב לישראל בקרוב. בעבר שימש מנכ"ל קרן האו"ם למען ילדים (UNICEF) בישראל. עד הבחירות האחרונות היה חבר מועצת העירייה במודיעין, החזיק בתיקי שירותי דת וקשרי חוץ והיה סגן יו"ר עמותת מופעים ויו"ר ועדת הביקורת של עמותת 'סחלבים'. שלומית התחילה לאחרונה ללמוד הוראה לגיל הרך בעקבות חלום ישן להיות גננת. בעברה הרחוק היתה גננת בקנדה וגם מורה לדוברי אנגלית. אחרי תקופה ארוכה בתחום הנדל"ן החליטה לחזור למקצוע שהיא אוהבת ולעבוד בחינוך.

על התחביבים: "ישי חזק בכושר קרבי, רכיבה על אופניים, כדורסל, מפגשים עם חברים וכמובן משחקי מחשב. הוא בשכב"ג בצופים בשבט דרור. אדר לומדת במעלות (למחוננים) בעיר וגם בתוכנית בר אילן ואוהבת כל מה שקשור למתמטיקה. בנוסף היא אוהבת לצאת לקולנוע עם חברות, לעשות ספורט, והקיץ הזה גם מתנדבת בסיירת ההתנדבות של חטיבת הביניים במודיעין. רק שלשום עזרה לבנות גינה קהילתית בעיר.

ירדן אוהבת כל כך הרבה דברים שקשה למנות אותם ‑ היא תופרת, מציירת, עושה התעמלות קרקע, רוקדת, אוהבת לקרוא וגם לכתוב סיפורים והכי היא אוהבת לטפל בחתולה שלנו. היא גם תתחיל ללמוד במעלות בקרוב.

שליו אוהב לעשות הרבה בלגן בבית, הוא מאוד מצחיק, אוהב ג'ימבורי, פארקים, משחקים וחברים. שלומית רוקדת ריקודי עם מאז שהיא ילדה וזה התחביב הקבוע שלה עם חברות. היא גם אוהבת יציאות לקולנוע, קריאת ספרים ובילוי משפחתי בבריכה.

ג'וני רוצה לגלות עולם, בנסיעותיו הרבות (מדי) לצורכי עבודה הוא נהנה להסתובב במקומות חדשים ובפינות יפות בעולם ולאחרונה חזר לתחביב האהוב עליו ‑ צילום. כבריטי טיפוסי הוא מאוד נהנה בפסטיבל הבירה שהתקיים לאחרונה בעיר. מעל הכל, בשבת טיפוסית נהנה לצלול לתוך ספר טוב ולהתנתק".

על הבישולים: "ג'וני הוא המאסטר שף בבית", מספרת המשפחה. שלומית ממשפחה מרוקאית וכורדית, ג'וני ממשפחה סקוטית, אנגלית וולשית, והוא מוצא מאכלים מכל כיוון, משדרג אותם והופך אותם למעדנים. ביום שישי טיפוסי תוכלו למצוא אותו במטבח מבשל, שר וגם קצת רוקד. הכלל הוא שאף אחד לא יכול להיכנס למטבח בזמן שג'וני מבשל.

מוטו משפחתי: "המוטו שלנו הוא שהכי חשוב שבבית שלנו יהיה כיף לכולם ומקום לכולם, שכל באי הבית ירגישו בנוח להיות עצמם".

חוויה משפחתית: "חוויה מיוחדת היתה כשנסענו כולנו לאנגליה לפני שנה, לטיול ששילב טיול בת מצווה עבור אדר וגם חתונתו של אחיו של ג'וני. החתונה היתה מיוחדת מאוד, בתוך טירה. אדר וירדן היו שושבינות ואחרי זה טיילנו שבוע כולנו בכל אנגליה. היה מדהים".