"קשה יש רק בלחם וגם אותו אוכלים". משפחת טמיר | צילום: טל אודי אור

דיירי הבית: ארנון (45) טכנאי סלולר, ריקי (43) יועצת כלכלית, ענבל (16.5) לומדת במגמות כימיה ומדעי המחשב. הדר (15) תתחיל בשנת הלימודים הקרובה ללמוד במגמת מוזיקה, עדי (12.5) עולה לכיתה ח' ‑ שלושתן תלמידות באולפנת אורות מודיעין. נועם (10.5) עולה לכיתה ה' במשואת נריה, עידן (6.5) עולה לכיתה א' במשואת נריה. לוקו, תוכי ג'אקו. "פטפטן בן שש שהגיע לביתנו כשהיה בן שלושה חודשים ודואג לשעשע אותנו בהגיגיו".

איפה גרים: בני משפחת טמיר גרים בדירת שישה חדרים ברחוב אפרים בשכונת מוריה. "הגענו למודיעין בשנת 2002 בעקבות הוריו של ארנון שהיו מתושביה הראשונים של העיר", מספרת ריקי. "עד 2008 גרנו ברחוב עמק החולה ואז עברנו לרחוב אפרים".

● על העיר: "אנחנו אוהבים מאוד את העיר, את האוכלוסייה הטובה, השקט, השלווה ותחושת הביטחון", אומרת ריקי. "אנחנו שמחים שהבנות יכולות לצאת לפארק בערבי שישי ולדעת שלא יאונה להן כל רע. אנחנו פחות אוהבים בעיר את התחבורה הציבורית שטעונה שיפור רציני ואת יוקר המחייה כאן לעומת ערים אחרות".

על העסק: במשפחת טמיר שלושה עסקים פעילים: ארנון בעל מעבדת סלולר פרטית בפתח תקווה משנת 2001. ארנון הוא מוותיקי התחום בארץ ומומחה לתיקון תקלות מורכבות במכשירי סלולר וטאבלטים מכל הסוגים. המעבדה מספקת שירותים לחנויות וללקוחות פרטיים.

ריקי יועצת כלכלית לעסקים קטנים ולמשקי בית כבר 15 שנה. הייעוץ העסקי כולל תמחור נכון, התנהלות מול הבנקים ורשויות המס, ניהול מלאי, ניתוח ההוצאות העסקיות והדוחות הכספיים. הייעוץ המשפחתי כולל עבודה לפי תקציב, ללמוד לחיות ממה שיש בלי להיכנס לחובות וגם חיסכון לעתיד. כמו כן ריקי מתנדבת בארגון 'פעמונים'.

ענבל, יזמית צעירה ומוזיקאית מוכשרת, אוהבת לעשות שמח והיא די.ג'יי בעיקר במסיבות בת מצווה, אבל לא רק. לבת מצווה ענבל ביקשה מהוריה קונטרולר של די.ג'יי ומאז התנסתה שעות רבות בעצמה וגם למדה את העבודה מכמה תקליטנים מנוסים ומצליחים. "אחרי כמה אירועי בת מצווה שעשתה בהתנדבות למשפחה וחברים וכמה אירועים התנדבותיים במסגרת תנועות נוער שונות, שמה הטוב כבר עובר מפה לאוזן", מספרת ריקי.

על התחביבים: ארנון הוא דייג חובב שנהנה לבלות לעיתים בלילות בים. לפעמים יש גם תוצאות, אבל לרוב הדגים חוזרים לים. ריקי חובבת ספרות, מוזיקה וקולנוע. ענבל חניכה בתוכנית Cyber Girlz Club וחברה בנבחרת הארצית של 'מקורוק'. הדר מתנדבת במד"א ואוהבת כל רגע שם. עדי שחקנית כבר ארבע שנים בסטודיו למשחק בעיר וחניכה בבני עקיבא. נועם מתופף וגם נגר חובב, נהנה להצטרף לפעמים לדיג עם אבא, וחניך בבני עקיבא. עידן ילד סקרן שאוהב מאוד להאזין לסיפורים ואוהב לשחק עם חברים.

● על הבישולים: ריקי אחראית לרוב הבישולים, שכוללים תמיד פחמימה, חלבון וירקות. משתדלים לאכול בריא ולא מזון מעובד. היות שהבית נחלק לאוהבי מתוק ולאוהבי חריף, דואגים למגוון של מנות שעונה על רוב הרצונות. בארוחות המנגל, האחראים לבשר הם ארנון ונועם. עדי והדר תורמות את חלקן באפייה ועיצוב עוגות וקינוחים, ולשקשוקה המסורתית של צוהרי יום שישי שנעשית לפי מתכון סודי, האחראי הבלעדי הוא ארנון.

מוטו משפחתי: "קשה יש רק בלחם, וגם אותו אוכלים".

חוויה משפחתית מיוחדת: "בחופש הגדול בילינו לילה שכלל דיג בחוף פלמחים", מספרת ריקי. "בחכות נתפסו שני דגים שלא הצלחנו לזהות את מינם. שניהם גדולים מאוד ודי מכוערים. סברנו שמדובר בדגים לא כשרים והם שוחררו בחזרה לים. ביום שלמחרת גילינו שמדובר בשטוח ראש הודי, דג כשר ממשפחת הלוקוסים וטעים במיוחד. החמצה, אבל לא נורא, אחרי הכל לא היה מדובר בדגי זהב מגשימי משאלות".