"סל שירותים מורחב". משתתפי הכנס | צילום: דוברות העירייה

על רקע מעשי ההתעללות בפעוטות שנחשפו לאחרונה והפגנות ההורים שהיו בעקבותיהם, השתתפו בשבוע שעבר עשרות בעלי מסגרות פרטיות ממודיעין בכנס עירוני מיוחד.

הכנס עסק במשמעויותיו של חוק הפיקוח על המעונות לגיל הרך, שייכנס לתוקפו בחודש ספטמבר. כחלק מההיערכות העירונית, תעניק תוכנית 'פסיעות' ליווי והדרכה ביישום החוק למסגרות שיצטרפו לתוכנית.

החוק החדש נועד להבטיח את שלומם והתפתחותם התקינה של תינוקות ופעוטות מגיל לידה עד שלוש באמצעות כלי אכיפה מינהליים וסנקציות. ואולם החוק מעורר שאלות רבות בקרב בעלי ועובדי המסגרות הפרטיות. כדי לנסות ולהפיג את הערפל ששורר בנושא אכיפת החוק, אירגנה העירייה ביום רביעי שעבר כנס עירוני מיוחד המיועד לבעלי מסגרות.

את הכנס פתח ראש העירייה חיים ביבס ובדבריו הוא הדגיש את חשיבותו של הכנס למען ילדי העיר. בכנס השתתפו גם ממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך מויש לוי, מחזיקת תיק הגיל הרך עדי מן, יו"ר עמותת סחלבים אלעד שמעונוביץ ומנכ"ל עמותת סחלבים מיקי בר.

במרכז הכנס סקרה סמנכ"ל מינהל ופדגוגיה בעמותת סחלבים ענבל זרקון את המצב כיום, את עיקרי החוק ותנאי הסף לקבלת רשיון הפעלה. כמו כן ניתן הסבר מקצועי על הסנקציות שיוטלו על מי שלא יעמוד בסעיפי החוק.

בנוסף דיברה זרקון על התוכנית העירונית פסיעות, המציעה ליווי והדרכה למסגרות ביישום החוק לצד שירותים נלווים. התוכנית תעניק למסגרות שיצטרפו ליווי פדגוגי, ביקורים שוטפים וביקורי פתע, ייעוץ והכוונה של אנשי מקצוע מומחים, השתלמויות העשרה לצוותים, הדרכה ותעודת הכרה עירונית למסגרות שתאשר שהן עומדות בכל תנאי ההפעלה הנדרשים.

"אנחנו בפתחו של שינוי בכל הקשור להתייחסות המדינה למסגרות לילדים בגיל לידה עד שלוש", מסרה זרקון. "במקביל לחוק, התוכנית העירונית פסיעות מעניקה סל שירותים מורחב תוך עמידה בתנאי סף".