הזבל בשכונת הציפורים. צילום: ענבל בן ברית כהן

שכונת הציפורים היא כבר בת שנתיים אולם תושבים מתלוננים שישנם כמה שטחים ציבוריים מוזנחים הנמצאים בשכונה, שחלקם אף מסכנים את הציבור.

מדובר בשטחים שנמצאים באחריות משרד השיכון והשבוע, לאחר פנייה ישירה למנכ"ל העירייה, הגיעו עובדי העירייה לנקות את השטחים המדוברים למרות שהם לא באחריותם. השטחים הללו נמצאים בשטח הבור מול צומת דוכיפת-צוקית ובין רחוב דוכיפת לטיילת דוכיפת וענבה.

תושבת השכונה שצילמה את המפגעים סיפרה למיינט מודיעין: "ככה נראה השטח בשכונה שהיא רק בת שנתיים. כבר חודש וחצי שאף אחד לא מקדם את הפיתוח. הקבלן שעבד פה עזב והשאיר אחריו פסולת, מפגעים וטיילת חשוכה שמסכנת את הציבור".

פסולת הבניין בשכונת הציפורים. צילום: ענבל בן ברית כהן

עוד הוסיפה: "בשטח הבור המקביל לרחוב דוכיפת, שטח אשר עדיין שייך למשרד השיכון לא מתבצעות עבודות לקידום וטיפול סיום הפיכתו לשטח ראוי לחיים לצידו. בינתיים, יש במקום פסולת רבה שחלקה מתפזרת בשטח, חלקה של פסולת בניין, ברזלים, חלקי בטון ומתכות ועוד. המקום לא מגודר בכלל ומהווה סכנה לכולם. כך גם הטיילת החשוכה שלא סגורה, הפחים בה מלאים עד אפס מקום ולא מפונים, בחשכה בערב יכול להתקיים במקום אונס של צעירות וצעירים שמשתמשים בה להגעה לפארק ענבה, ועד למעידה וחבלות".

השבוע, ביום ראשון, פנתה תושבת השכונה ענבל בן ברית כהן למנכ"ל העיריה יורם כרמון והטיפול היה מידי. "תודה רבה למנכ"ל העירייה מר כרמון ולקבלן הניקיון ועובדי הניקיון של העירייה שנענו לבקשה ובאו לפנות את מרבית הזבל שהשאיר אחריו קבלן הפיתוח של משרד השיכון", סיפרה בן ברית כהן.

עובדי העירייה הגיעו לנקות. צילום: ענבל בן ברית כהן

פסולת הבניין בשכונת הציפורים. צילום: ענבל בן ברית כהן

"השטח הזה שבשכונה בת השנתיים עדיין לא עבר מאחריות משרד השיכון לאחריות העירייה ומה שנוצר זה שטח מלא בשאריות חומר עבודה וזבל של קבלן הפיתוח, ומפגעים שמסכנים עוברים ושבים, שלא יודעים בכלל שזה עדיין נחשב אתר בנייה (כי את הגדרות הורידו, חוץ מאחת שמסכנת הולכי רגל על המדרכה)".

בן ברית כהן סיפרה כי פנתה למוקד העירוני וכן גם תושבי שכונה נוספים פנו, אבל "התשובה היתה שזהו שטח של משרד השיכון. אני לא אדם שמוותר על דברים מהותיים, אז אתמול פניתי גם למנכ"ל העירייה מר כרמון, ולזכותו הגדולה יאמר שדאג לטיפול מהיר מאוד בפחות מ-24 שעות. תודה רבה לכרמון ולעובדי הניקיון של העירייה, שלא חייבים לנקות אחרי הקבלן של משרד השיכון. עכשיו נשאר לטפל רק בכל פסולת הבניין והפיתוח כמו ברזלים, לבני אקרשטיינים, גדרות, כיסויי עמודי תאורה ועוד, שהשאיר קבלן הפיתוח כבר יותר מחודש וחצי".

תגובת משרד הבינוי והשיכון: "משרד הבינוי והשיכון נמצא כעת בשלבים אחרונים של פיתוח השכונה ומסירתה לרשות המקומית. לתשובה לפנייתך - תיקון עמוד התאורה והזנה לטיילת שנפגע ע"י קבלן של חברה כלכלית מודיעין מתוכנן להתבצע ביום א' הקרוב. פיתוח לשטחי מוסדות ציבור וכן פינוי פחי אשפה הינם באחראיות עיריית מודיעין. לגבי השטח המופיע בתמונות, מדובר בשטח התארגנות של הקבלן (בצומת רחובות צוקית ודוכיפת) למרות מחסור בכוח אדם עקב חג הקורבן, יוקצב ביום ה' הקרוב צוות לצורך ניקוי השטח".