דיירי הבית: אורטל (34), עובדת בחברה העירונית 'חמש' כמנהלת לשכה. אלירן (34), עצמאי בעל עסק עצמאי להובלות. ליאן (7.5), קים (2.9).

איפה גרים: משפחת וידזר מתגוררת ברחוב מכבים בשכונת יובלים בשוהם בדירת גן בת שלושה חדרים. "הגענו לשוהם לפני כשנה, באוגוסט שעבר", הם מספרים. "כשהתחלנו לחשוב על מעבר של ליאן לכיתה א' ידענו שאנחנו רוצים בשבילה את הכי טוב. באותה שנה הגענו לכאן לאירוע יום העצמאות. צפינו בסרט שהוקרן לפני המופע המרכזי ובכל מופעי המחול והחוגים. הוקסמנו. מאותו רגע הבנו שאנחנו רוצים שליאן תגדל כאן".

"פעמיים בשבוע ארוחות על האש מושקעות". משפחת וידזר

על שוהם: "ראשית", אומרת אורטל, "מהעבודה שלי בחברה העירונית הבנתי ששוהם הוא יישוב שכל ילד היה חולם לגדול בו... תוכנית הפעילויות והאירועים היא כל כך מגוונת, מאירוע קטן של יצירת ברכות לשנה טובה ועד לאירועי מוזות ועצמאות. במקום מגורים הקודם שלנו תמיד חיפשנו לאן ללכת אחר הצהריים עם הבנות, איך להעשיר להן את שעות הפנאי, וכאן זה פשוט מתחת לאף. יחד עם זה, אם לומר את האמת, תחילה, בתור תושבים חדשים היה לנו קשה עם מה שראינו ברשתות החברתיות של שוהם... כל דבר הכי קטן פורסם בפייסבוק, כולם התלוננו על כולם... אבל לאט לאט הבנו שזה לא בא ממקום של 'להתלונן', אלא באמת כי חשוב לקהילה לשמור על שוהם כיישוב שמכבד, דואג לסביבה ולא מזיק".

על העיסוקים: "אני עובדת בחברה העירונית כבר ארבע שנים", אומרת אורטל. "אני יכולה לומר שכל שנה שעברה יותר ויותר התחברתי למקום. לאנשים. הבנתי שיש פה קהילה חמה ואוהבת".

על התחביבים: "ליאן מאוד אוהבת לרקוד", מספרת אורטל, "היא כמובן בחוג ריקוד כאן בשוהם. התחביב של אלירן זה בעיקר 'למנגל'. בהתחלה כשהגענו לשוהם חששתי שעוד נקבל על זה תלונות מהשכנים, אבל הופתענו שכל מה שהם ביקשו זה להיות מוזמנים גם...".

על הבישולים: "בשישי-שבת, אחרי שהתרחקנו קצת מאמא ואבא", מספרת אורטל, "אני כמובן מבשלת יותר, אבל ממש לא מאכלי עדות. את זה נשאיר לאמהות שלנו. אלירן בממוצע פעמיים בשבוע מכין לנו, ולכל השכונה, ארוחות 'על האש' מושקעות. לפעמים הבנות לא מוותרות ומבקשות קוסקוס".

מוטו משפחתי: "חיה ותן לחיות".

חוויה משפחתית: "קמפינג משפחתי".