צילום: באדיבות המשפחה

דיירי הבית: ברוכי (47) מנהל פרויקטים ומנהל את עסק השוקולד המשפחתי. קרנית (46) עורכת דין, ממונה על החטיבה האווירית באיגוד עובדי התחבורה בהסתדרות ושוקולטיירית בעלת המותג 'LIDGI שוקולד בוטיק'. רומי (18) בוגרת תיכון שוהם, מרכזת צעירה לשעבר בשבט ראם, עובדת בדיוטי פרי בנתב"ג ותתגייס בחודש ינואר לצה"ל. יולי (14) תלמידה בחטיבת הביניים יהלום, חניכה בקורס מדריכים של הצופים בשבט עמית. מיה (9) תלמידת כיתה ד' בבית ספר ניצנים, חניכה צעירה בשבט עמית, מתעמלת בספורטילנד, משחקת כדורסל במכבי שוהם ועוזרת ראשית בהכנת השוקולד. סופיה, בת שנתיים, "כלבה שאימצנו לפני שנה והביאה הרבה שמחה ובלגן הביתה".

איפה גרים: משפחת שפר גרה ברחוב קדם בשוהם בדירת גן בת חמישה וחצי חדרים. "בבניין הכי מגובש שיש", לדבריהם.

על שוהם: "הגענו לשוהם כזוג צעיר בשנת 99'. חיפשנו מקום צעיר וקרוב למרכז. לא יכולנו לבחור יותר טוב", מספרים ברוכי וקרנית. "אנחנו אוהבים את שוהם ואת הקהילה המדהימה שיש בה", מספרים בני המשפחה. "אוהבים את החברים שהכרנו כאן ותמיד תמיד עוזרים ונרתמים. אוהבים מאוד את שני שבטי הצופים ואת הנוער האיכותי שרואה קודם את הזולת ואחר כך את עצמו. לא אוהבים שבזמן האחרון אנשים עסוקים בלחפש את מה שלא טוב ואת האלימות המילולית שלעיתים מתפרצת ברשתות החברתיות. אנחנו מאמינים שלגיטימי שיהיו תלונות, אבל שניתן לפתור כל דבר בנועם".

על העיסוקים: במקביל לעבודתה בהסתדרות, בחרה קרנית להגשים חלום ישן ולמדה באקדמיה הישראלית לשוקולד וקיבלה תואר שוקולטיירית. "כך הקמנו לפני שנה את עסק השוקולד שלנו. מאז השתתפנו בפסטיבל שוקולד בינלאומי וגם השנה נשתתף בפסטיבל שוקולד בנוף הגליל בסוכות. כל השוקולד נעשה על-ידי קרנית בעבודת יד, החל מצביעת התבניות, דרך הטמפרור ועד לאריזה. כל בני הבית שותפים בעשייה, ברעיונות לפרלינים חדשים, באריזה ובמכירות".

על התחביבים: בני המשפחה אוהדים את מכבי תל-אביב בכדורסל. "יש לנו מינוי לגוש המעודד והכי כיף ללכת למשחקים ולשיר ביחד את כל השירים", הם מספרים. יולי אוהבת מאוד לשיר ולומדת במגמת מוזיקה בחטיבה, רומי רקדה פלמנקו, ומיה, נוסף על כל פעולותיה הספורטיביות, תתחיל השנה לנגן בסקסופון. התחביב של קרנית הוא הכנת שוקולד וברוכי אהב מאוד לשחק כדורסל עד שנפצע.

על הבישולים: "הבישול מתחלק שווה בשווה", הם מספרים. "ברוכי אחראי לפסטות ולבשר על האש, קרנית אחראית לכל תחום האפייה, הקינוחים וגם לשניצלים, לקציצות ולפירה". גם ברוכי וגם קרנית חצי בולגרים, ולכן המאכלים הבולגריים שולטים בבית. בעיקר בואיקוס.

מוטו משפחתי: "כולנו שווים. לקבל ולאהוב את כולם. איש באמונתו יחיה".

חוויה משפחתית מיוחדת: "פסטיבל השוקולד בנצרת עילית בשנה שעברה. לא ידענו לקראת מה אנחנו הולכים. עמדנו שם כולנו ומכרנו את השוקולד שלנו בפעם הראשונה. ההרגשה היתה עוצמתית ומרגשת, הרגשה של משהו שהוא רק שלנו".