(צילום: shutterstock)

החל משבוע זה הרשות לביטחון קהילתי יצאה בקמפיין על "מניעת בריונות ברשת" בשלטי החוצות בעיר. השלטים נושאים מסרים בנושאים של שימוש מושכל ברשת ובשימוש בטלפון הנייד, ומפרסמים את מוקד 105 אליו יכולים לפנות במקרה של פגיעה של ילדים ונוער ברשת.

מוקד 105 הינו מוקד של משטרת ישראל המיועד לטיפול ומניעת פגיעות הנעשות ברשת, ולתת כתובת לפניות בנושא פגיעה בילדים ברשת, בין היתר, בהפצת תכנים פוגעניים, אלימות ובריונות ברשת, סחיטה, פגיעה מינית ומקרים המעוררים חשש לאובדנות. זאת, תחת יכולות טכנולוגיות מתקדמות וממשקים עם ספקי תוכן וחברות אינטרנט בארץ ובעולם.

שלטי החוצות במודיעין | צילום: דוברות העירייה 

בנוסף, הרשות לביטחון קהילתי מקדמת את הנושא של מניעת בריונות גם בבתיה"ס היסודיים בשיתוף עם מנהל החינוך בעיר והנהגת הורים עירונית, בין היתר, על ידי כך שהילדים וההורים  נחשפים להצגות  ולדיונים בכיתה הקשורים לנושא.

אילן בן סעדון, סגן רה"ע ומחזיק תיק ביטחון קהילתי, ציין: "קמפיין החוצות הוא חלק מתוכנית רב שנתית שאנו מקיימים "ברשות העירונית לביטחון קהילתי" ומצטרף לפעילויות נוספות מתוך מחויבות שלנו לבני הנוער למגר ולצמצם התנהגויות סיכון ובריונות בגיל ההתבגרות וזאת לאור ההתמודדות והאתגרים החברתיים עימם מתמודדים ילדים ובני הנוער. לכן ראינו לנכון להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להעביר מסרים אלו להורים וכן לכל נערה ונער שהם מוגנים ואין הם צריכים להתמודד לבד מול בריונות כזו או אחרת ובטח שלא ברשתות החברתיות. מיגור תופעות אלה הם בראש סדר העדיפויות שלנו ונעשה כל שעל ידינו על מנת להעמיד לרשות בני הנוער שלנו את הכלים הטובים ביותר להתמודדות ולהעצמה אישית."

מיטל אשור מנהלת הרשות לביטחון קהילתי, הוסיפה: "נושא זה נמצא בראש מעייננו ,כרשות שמטרתה לדאוג לתחושת המוגנות והביטחון של הילדים אנו עושים כמיטב יכולנו על מנת להעלות את המודעות בקרב הילדים וההורים בכל הקשור לסכנות האפשרויות ברשת."