אמבולנס מד"א במודיעין. צילום: אורן קיינר

מתנדבי תחנת מגן דוד אדום במודיעין פנו השבוע לתושבי העיר עם בקשה מיוחדת – לתרום כסף עבור אמבולנס קהילתי הפועל אך ורק עבור התושבים. בתחנה במודיעין פועלים במהלך השבוע מתנדבים, עובדים, רופאים פרמדיקים, חובשי רפואת חירום ומתנדבי נוער. היעד של פרויקט מימון ההמונים: 700 אלף שקלים. עד כתיבת שורות אלה גויסו 22 אלף שקלים.

אורן קיינר, פרמדיק ראשי בתחנה סיפר השבוע למיינט מודיעין: "אנו הנהגים, הפרמדיקים והרופאים המתנדבים, מפעילים מזה כשנה וחצי פרויקט ייחודי בארץ - את האמבולנס הקהילתי איילון 1320. האמבולנס מאויש באופן מלא 24/7 ימים, לילות, חגים ושבתות על ידי נהגים ופרמדיקים מתנדבים. האמבולנס מצויד בציוד ניידת טיפול נמרץ מלא והוא נותן מענה ראשוני לטובת תושבי העיר בלבד ובמידת הצורך מפנה לבית חולים או לחבירה עם אמבולנס אחר בדרך".

חשוב לציין כי במודיעין ישנם אמבולנסים רגילים אך ישנה ניידת טיפול נמרץ אחת שמשרתת את תושבי מודיעין והסביבה.

מה ההבדל בן האמבולנס הקהילתי לבין ניידת טיפול נמרץ רגילה?
"ובכן ניידת טיפול נמרץ או מענה ברמת ALS (פרמדיק / רופא) הוא משאב יקר ועמוס. כשניידת טיפול הנמרץ יוצאת למקרה ועד שהיא חוזרת לעיר מודיעין יכולות לעבור גם שעתיים ויותר. כך קורה שגם כשאין אמבולנסים פנויים באזור או כשיוצאים אמבולנסים מרחוק אנו עוצרים את שגרת חיינו ונותנים את המענה מכל הלב והנשמה לטובת תושבי העיר מודיעין. אנו, מתנדבי תחנת מודיעין מפעילים את האמבולנס הקהילתי מתוך ההבנה שאנו רחוקים מבית חולים לפחות 30 דקות לכל בית חולים. זאת אומרת – כשתושב נזקק חס וחלילה למענה רפואי מתקדם בעיר כזה שכולל אק"ג, ניטור ותרופות אנחנו שם בשבילכם. מספר לא מבוטל של תושבי העיר חב את חייו למודל הייחודי".

אמבולנס מד"א במודיעין. צילום: אורן קיינר

איך התושבים נכנסים לתמונה?
"אנו רוצים להוסיף ולשדרג את האמבולנס והציוד. מה שקיים היום לא מתאים לצרכים. ברשימת 'הקניות' יש אמבולנס מותאם, מוניטורים מתקדמים ואמצעים נוספים, כך שנוכל להמשיך ולהפעיל את הפרויקט בשנים הבאות. נשמח לעזרת התושבים בהפצת קישור התרומה ובתרומה. כל תרומה שהיא תתקבל והעיקר שנמשיך ונהיה בצד הנותן והבריא".

כמו כן, חשוב לציין כי מגן דוד אדום אינו מתוקצב ע"י המדינהמד"א פועל מכספי תרומות וכל רכבי ההצלה והציוד החיוני הם תרומת ידידי מד"א מהארץ ומהעולם.

לתרומה לניידת טיפול נמרץ – לחצו כאן.