חיים ביבס, אבי אלבז ואביו דוד אלבז | צילום: פרטי

בימים שבהם המדינה סוערת מדיונים על אחדות לאומי, במודיעין מוכיחים שזה אכן אפשרי. לפחות מחוץ לישיבות המועצה. 

במהלך חג הסוכות אירח יו"ר סיעת 'מודיעין חופשית' במועצת העיר, חבר המועצה אבי אלבז, בביתו במכבים את ראש העירייה, חיים ביבס. השניים שמרבים להתנצח ולעיתים קרובות אינם רואים דברים עין בעין, ישבו תחת סוכה אחת, סעדו יחד, ואלבז אף הפגיש את ביבס עם אביו, דוד אלבז ששימש במשך שנים רבות כמנהל בית ספר בבית שאן, והכיר היטב את משפחתו של ביבס, שמגיע אף הוא במקור מבית שאן.

במהלך החג אירחו אבי אלבז ואשתו אליז את המשפחה המורחבת, כ-40 אורחים. בהם ארבעה דורות ממשפחת אלבז: דוד אלבז, אביו בן ה-93 של אבי אלבז, אחים ואחיות, ילדים וילדות, נכדים ונכדות. אחד האורחים היה כאמור גם ראש העירייה, חיים ביבס, שהיה תינוק כשהוריו של אלבז עזבו את בית שאן במאי 1970.

חיים ביבס ודוד אלבז. העלו זיכרונות | צילום: פרטי

"חיים ביבס שמע מהוריו ומקרובי משפחתו שעדיין מתגוררים בבית שאן סיפורים על אבא שלי דוד, שלפני 50 שנה היה מנהל בית ספר בבית שאן", אמר אלבז והוסיף: "ביבס הגיע אלינו בצהרים, ישב איתנו במשך כשעה, שמע מאבי זיכרונות וחוויות שלו על בית שאן, כולל על הסבא של ביבס שהיה המוהל היחיד בבית שאן שבאותה תקופה מל בהתנדבות תינוקות שנולדו. כאיש דתי, אבא שלי גם דיבר על סוכות ועל המשמעויות של ארבעת המינים. המפגש נערך באווירה משפחתית טובה. ביבס ובני משפחת אלבז נהנו מהמפגש".