דיירי הבית: אדריאן (47) איש היי-טק לשעבר, נולד בארגנטינה ועלה לארץ עם משפחתו כשהיה בן 12.

סנדרה (51) בעלת עסק במודיעין לייעוץ משכנתאות וכלכלת המשפחה. עלתה לארץ כשהיתה בת 20.

מיטל (20) חיילת בחיל החינוך והנוער. לפני גיוסה התנדבה שלוש שנים בסניף מודיעין של תנועה הנוער 'כנפיים של קרמבו'. אחר כך יצאה לשנת שירות בתל-אביב. כיום, נוסף על שירותה בצה"ל, היא מדריכה קייטנות באקים, שמרטפית של ילדים מיוחדים ועובדת בתנועה.

ליאת (18), לפני גיוס לצה"ל. לפני כמה חודשים סיימה בהצטיינות יתרה את לימודיה בתיכון עירוני ב'. כעשור היתה פעילה בתנועת הנוער העובד והלומד. כיום, בעודה ממתינה לגיוס, היא עובדת בפלאפל עופר במרכז מרל"ז. "המקום מאוד נעים לעבודה, יחס טוב ללקוחות ועובדים, מומלץ ביותר", היא מספרת. שלוקי ‑ "הכלבה המתוקה שלנו בת התשע".

משפחת סוריאנו. צילום: פרטי

איפה גרים: "גרנו בירושלים, רצינו לרכוש את דירתנו הראשונה וראינו שלט על אוטובוס על דירות למכירה במודיעין במחירים טובים. באנו להכיר את העיר ומיד התאהבנו", מספרים בני המשפחה. "עברנו לפני 17 שנים. החלטנו קודם לגור שנה בשכירות כדי לחפש בנחת דירה לרכישה וזאת היתה החלטה ממש טובה. קודם גרנו ברחוב עמק החולה, וכבר עשר שנים אנחנו גרים ברחוב אלמוגן".

על העיר: "במודיעין יש אווירה טובה, האנשים נחמדים, הרוח צעירה, חינוך מעולה, עיר נקייה עם המון פארקים וירוק, שמרגישים את ההשקעה הרבה שיש בה. תמיד מצאנו פעילויות לבנות ולנו, נהנינו. אחלה מקום לגדל ילדים. לנוער קצת יותר קשה למצוא מה לעשות, חסרות פעילויות לערבים ולשבתות כשעדיין לא נוהגים. האוטובוס לים בשבת מהווה התחלה של פתרון לנוער בשבת".

על העסק: "לפני שמונה שנים הקמתי עסק עצמאי", מספרת סנדרה. "החלטתי להתמקצע בתחום ייעוץ משכנתאות וייעוץ לכלכלת המשפחה אחרי שזיהיתי את הצורך שיש לאנשים רבים לקבל ייעוץ בנושאים פיננסיים שונים שאינם מספיק מובנים להם, ויחד עם זאת משפיעים על מהלך חייהם, כמו רכישת נכס, לקיחת משכנתאות והלוואות, התנהלות כלכלית שוטפת, ועוד".

סנדרה בעלת תואר שני במינהל עסקים ותואר ראשון בפסיכולוגיה. "אני משלבת יכולת הקשבה, סבלנות רבה, מקצועיות, ניסיון וידע פיננסי נרחב בליווי הלקוחות בקבלת החלטות כלכליות מורכבות ובייעוץ המוביל אותם לחיסכון של מאות אלפי שקלים.

"מגיעים אליי הרבה תושבי מודיעין. אנחנו גרים בעיר עם הרבה תזוזה בדיור. מוכרים, קונים, משפצים, מרחיבים, ואני מייעצת ללקוחות בסיטואציות שונות כמו לקיחת משכנתה חדשה עבור נכס ראשון, תכנון מימון במכירת נכס קיים ורכישת נכס חדש, משכנתה לרכישת נכס להשקעה, משכנתה לשיפוץ או הרחבה של נכס קיים, הלוואה לכל מטרה, משכנתאות לזוגות בהליכי גירושין, כאשר צד אחד מעוניין לקנות את החלק השני, משכנתה לעולים חדשים, במיוחד דוברי ספרדית, מעבר לדיור מוגן ‑ משכנתה למימון פיקדון או תשלום חודשי. אני גם מבצעת בדיקת כדאיות מיחזור המשכנתה ללא עלות, שהיום עם ירידת הריביות בשוק אני ממליצה לעשות לכל מי שיש משכנתה ורוצה לחסוך".

על התחביבים: "אנחנו אוהבים לטייל, לקרוא, לבשל ולארח ארוחות משפחתיות וחגים, ובכלל לבלות עם חברים ועם משפחה".

על הבישולים: "כולנו אוהבים לבשל, אבל אדריאן הוא הבשלן הרשמי של הבית. אנחנו כמובן אוהבים מאוד בשר ואוכל דרום אמריקאי. אמנם הבנות נולדו בארץ, אבל כנראה זה בגנים".

מוטו משפחתי: "ליהנות מכל מה שניתן ליהנות, מכל רגע ביחד ומכל חוויה".