תאגיד מ.א.י יחד עם מחלקת איכות ותכנון סביבתי באגף שפ"ע, מפרסמים נתונים מרשימים לפיהם במהלך שנת 2018 נאספו 544 ק"ג פסולת אלקטרונית ו-109 ק"ג פסולת של סוללות למיחזור מבתי הספר היסודיים במודיעין.

המיחזור המוצלח הוא הודות לפעילות מעמיקה לאורך השנה בבתי הספר היסודיים, הכוללת פעילות בקרה של אגף שפ"ע, פעילויות הסברה של העירייה ושל התאגיד בבתי הספר ובראשן, הצבת מכלי מיחזור ייעודיים לפסולת אלקטרונית קטנה עד 50 ס"מ ומכלים למיחזור לסוללות, בכניסות ל-27 בתי הספר היסודיים.

עמדת מיחזור אלקטרוני. צילום: דוברות עיריית מודיעין

לאור ההצלחה בפרויקט המיחזור, הוחלפו ושודרגו בחודש האחרון מכלי מיחזור הפסולת האלקטרונית בכלל בתי הספר. כמו כן, בפינות המיחזור הוצב גם שילוט מזמין ומסביר על חשיבותו לאיכות הסביבה.

הפסולת האלקטרונית מהווה אומנם רק 2% מהפסולת הביתית, אך חלקה בגורמי הזיהום שבפסולת הביתית גדול ביותר ועומד על כ-70%.

בעיר מוצבות שלוש עמדות מיחזור לפסולת אלקטרונית בגודל קטן ובינוני, כדוגמת מיקרוגלים, קומקומים, טלוויזיות, מחשבים ועוד. העמדות ממוקמות במתחם גנים ונוף במכבים (בסוף דרך הראשונים), ליד החווה האקולוגית חווה ואדם (ברחוב גינת האלה 261) ובחנייה האחורית של תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין (עמק יזרעאל 4).

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "דור העתיד שלנו בעיר לא מאופיין רק בשליטה טכנולוגית, אלא גם באחריות סביבתית. אני מברכת על כך שבזכות הטמעת ערכי החינוך הסביבתי בבתי הספר העירוניים בפעולות חינוך והסברה במשך שנים, הילדים שלנו מהווים דוגמא ומנוע אפילו להוריהם למחזר מתוך לקיחת אחריות על הסביבה".

פרטים מלאים על עמדות מיחזור הפסולת בעיר, באתר העירייה בלשונית "איכות וסביבה", קטגוריית "מיחזור".